Cara Tukar DNS | HyppTV Set Up Box

Seperti sedia maklum, applikasi untuk menukar DNS seperti DNS changer atau Cloud dns changer tidak dapat digunakan pada Hyyptv Set Top Box – Huawei EC6108V8 (secara amya Android versi 4.4.2).

Sebahagian user akan mempunyai masalah untuk menonton video menggunakan apps untuk strim video. Sebagai contoh myiptv, yang mana pada masa ini memerlukan anda untuk menggunakan dns atau vpn untuk unblock sekatan yang dilakukan oleh ips provider daripada malaysia

Antara DNS percuma dan sangat berkesan untuk digunakan pada masa ini adalah google DNS dan juga cloudflare DNS. Penggunaan DNS membolehkan anda untuk melihat content yang telah di lock oleh ISP provider dan juga pada masa yang sama men stabilkan kelajuan streaming anda.

Tutorial Memasukkan DNS ke dalam HyypTV Set Up Box

Antara free public DNS terbaik yang boleh digunakan adalah seperti dibawah. Hanya set Primary DNS dan Secondary DNS berdasarkan nombor dibawah.

Provider
Primary DNS
Secondary DNS
Google
8.8.8.8
8.8.4.4
CloudflareQ1.1.1.11.0.0.1
Quad99.9.9.9149.112.112.112
OpenDNS Home208.67.222.222208.67.220.220
CleanBrowsing185.228.168.9185.228.169.9
Verisign64.6.64.664.6.65.6
Alternate DNS198.101.242.7223.253.163.53
AdGuard DNS176.103.130.130
176.103.130.131

Primary DNS servers kadang kala akan di panggil preferred DNS servers dan secondary DNS pula adalah alternate DNS servers. Primary dan secondary DNS servers tidak boleh di tukar dan mix. Hanya gunakan dari provider yang sama sahaja

Latest Comments

  1. Wan April 26, 2019

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: